Avqustun 16-da Azərbaycan Turizm Agentlikləri Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Göydəniz Qəhrəmanovla Qırğızıstanın Mədəniyyət, İnformasiya və Turizm nazirinin müavini, Turizm Departamentinin direktoru Şatmanov Samat Bekturoviç arasında işgüzar görüş keçirilib.
Qırğızıstan Respublikasının yüksək vəzifəli şəxslərinin Azərbaycana səfəri çərçivəsində baş tutan görüşdə qurumlar arasında ikitərəfli turizm əlaqələrinin inkişafı və qarşılıqlı turist səfərlərinin sayının artırılması məsələləri müzakirə olunub.
Eyni zamanda B2B (biznesdən-biznesə) formatlı görüşlərin keçirilməsi, infoturların təşkili, eləcə də təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsi ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə ATAA ilə Qırğızıstanın Turizm Departamenti arasında gələcəkdə də turizm əlaqələrinin genişləndirilməsi və inkişafı üçün birgə səylərin davam etdirilməsi qərara alınıb.

Гойдениз Кахраманов встретился с директором Департамента туризма Кыргызстана - ФОТО
16 августа состоялась деловая встреча между председателем правления Ассоциации туристических агентств Азербайджана Гойденизом Кахрамановым и заместителем министра культуры, информации и туризма Кыргызстана, директором Департамента туризма Шатмановым Саматом Бектуровичем.
Развитие двусторонних туристических отношений и увеличение числа взаимных туристических визитов между учреждениями обсуждались на встрече, состоявшейся в рамках визита высокопоставленных официальных лиц Кыргызской Республики в Азербайджан.
Параллельно состоялся обмен мнениями по проведению встреч в формате B2B (business-to-business), организация информационных туров, обмен опытом.
На встрече было принято решение продолжить совместные усилия по расширению и развитию туристических отношений между АТАА и Департаментом туризма Кыргызстана в будущем.